Według badań przeprowadzonych przez Click Meeting, w marcu 2020 średnia dzienna liczba spotkań online osiągnęła poziom 7908, co oznacza aż czterokrotny wzrost w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. Ważny i stały punkt wszystkich biznesowych spotkań – zarówno wirtualnych, jak i tych prowadzonych offline – stanowi odpowiedni sprzęt techniczny. Jak wyposażyć wnętrze, w którym odbywają się spotkania firmowe, aby zwiększyć ich efektywność i jakość?

Jak wyposażyć salę spotkań

Odpowiedni sprzęt to podstawa

Jeden z naszych ostatnich projektów wyposażenia sali konferencyjnej opracowywany był dla klienta z branży produkcyjnej. Zgłoszono potrzebę modernizacji wyposażenia oraz zakupu i instalacji systemu do bezprzewodowej transmisji AV w swojej sali spotkań. Podstawą projektu u naszego klienta jest kamera wideokonferencyjna o rozdzielczości 4K z aktywnym optycznym zoomem, która umożliwia nagrywanie obrazu z cztery razy większą liczbą pikseli niż kamera Full HD i dziewięciokrotnie większą, niż sprzęt w jakości HD. Dodatkowo zaproponowaliśmy system mikrofonowy, złożony z 7 mikrofonów oraz system nagłośnienia, w skład którego wchodzi osiem dwudrożnych głośników sufitowych, mixer audio 250W oraz naścienny regulator głośności. System jest wyposażony w naścienny dotykowy panel centralnego sterowania, a transmisja bezprzewodowa realizowana jest za pomocą bramki bezprzewodowej z dwoma uniwersalnymi przyciskami dla prelegentów. Zapewnia ona pełną interaktywność i bezprzewodowe połączenie komputera z zestawem do wideokonferencji.

Czy dobrze mnie słychać?

Co nas najbardziej irytuje podczas spotkań online? Według statystyk to przede wszystkim wadliwy sprzęt, jak np. niedziałające mikrofony i kamery oraz problemy z oprogramowaniem np. wyrzucanie zalogowanych osób z pokoju spotkań czy urywanie wypowiedzi uczestników.

Dzięki wprowadzonym przez nas nowoczesnym i stabilnym rozwiązaniom u klienta zniknął stres, powodowany słabą jakością połączenia czy występującymi w trakcie jego trwania błędami. Zastosowane oprogramowanie może być zintegrowane ze wszystkimi popularnymi komunikatorami w tym Microsoft Teams oraz Zoom. Zmodernizowane przez nas urządzenia oraz rozwiązania posłużą klientowi przez długi czas. W ramach współpracy, zapewnimy im też wsparcie naszej wyspecjalizowanej, ogólnopolskiej sieci serwisantów.

__________________________________

Wirtualne spotkania nigdy nie zastąpią nam obcowania z drugim człowiekiem, ale dzięki nieustannie rozwijanej technologii oraz wysokiej kompatybilności oprogramowania z profesjonalnym sprzętem mogą stanowić chociaż namiastkę realnych spotkań biurowych usprawniając codzienną pracę zespołu.